לייעוץ צרו קשר
Polygraph

עורכת דין משפחה

ענף דיני המשפחה הוא ענף ייחודי ומורכב בתחום המשפט, אשר עוסק בתחומי המעמד האישי, הסדרת זכויות וחובות במסגרת הסכמי גירושין והסכם שלום הבית, הסכמי ממון, התרת נישואין והסדרת מעמד של ידועים בציבור, אפוטרופסות וזכויות הורות, הליכי פונדקאות, אימוץ, הכרה באבהות, צוואות וירושות.

אולגה קוטלניקוב הינה עורכת דיןמשפחה המביאה ניסיון רב בתחום ומלווה באחריות ובמקצועיות את לקוחותיה הרבים, תוך חתירה לגישור ולהסכמות ככלי לפתרון סכסוכים והסדרת זכויות.

מה התחומים בהם נדרש שירות של עורכת דין משפחה?

בין כלל הסוגיות בהן עוסקים דיני המשפחה ישנן סיטואציות ואירועים אשר קיימת חשיבות רבה לנהל ברגישות ובמקצועיות, ולהסתייע בגורם מקצועי:

עריכת הסכמי חיים משותפים

הנישואין בישראל מתקיימים בכפוף לרבנות הראשית ודין העברי, מה שמותיר זוגות רבים ללא האפשרות החוקית לבוא בברית הנישואין (נישואים בין בני דתות שונות, נישואי כהן וגרושה וסיטואציות נוספות), או לחילופין, זוגות אשר מעדיפים את הסדרת היחסים במסגרת אזרחית. זוגות אלו מוצאים מענה במסגרת טקסים בחו"ל בטקסים אזרחיים ועריכת הסכמי חיים משותפים המיועדים להסדיר את המעמד הזוגי של בני הזוג, חובותיהם וזכויותיהם במקרה של פירוק הזוגיות, סוגיות של רכוש וממון, אחריות אישית וכלכלית כלפי ילדים קיימים או עתידיים ועוד.

עורכת דין משפחה מנוסה תדע לכוון את בני הזוג ולשקף את הסוגיות הרבות הנדרשות למענה, במקצועיות ותוך יכולת לחזות סוגיות עתידיות ולספק להן מענה חוזי מתאים.

עריכת הסכם ממון

במקרים רבים רצוי להבטיח ולהסדיר סוגיות כלכליות כמו הפרדה ממונית של רכוש והון אשר צבר מי מבני הזוג או שניהם בטרם הנישואין, הסדרת סוגיות חבות, הון ורכוש במקרה של גירושין, התייחסות להון משפחתי, מתנות וירושות ועוד. עריכת הסכם ממון מתבצע לרוב בטרם הנישואין, אולם הצורך עשוי לעלות גם בקרב בני זוג נשואים, כאשר כל הסכם נכתב באופן אישי ובהתאמה לבני הזוג תוך מתן מענה וכיסוי נרחב ומלא למגוון סוגיות שעשויות להיות רלוונטיות עבורם.

עריכת הסכם גירושין

ההחלטה על פירוק התא המשפחתי ותהליך של גירושין טומנת בחובה לא מעט מורכבויות רגשיות, לצד חששות, שאלות הנוגעות למעמד ההורים ולחלוקת האחריות הנוגעת לילדים משותפים, משמורת והסדרי שהות, חלוקת הרכוש המשותף, חובת תשלום המזונות וחלוקת הנטל הכלכלי וסוגיות נוספות.

עורכת דין משפחה אולגה קוטלינקוב, מסייעת לזוגות בסיטואציות קשות ומורכבות, לנהל את הליך הגירושין באופן אחראי ומתוך הבנה כי גרירת הסכסוך להליך משפטי מתמשך תביא לפגיעה בשני בני הזוג ובילדיהם, הן בהיבט האישי והרגשי והן בהיבט הכלכלי.

במקרה שבני הזוג מוכנים לנהל תהליך הגירושין בהסכמה, עורכת דין אולגה קוטלניקוב מספקת ייעוץ משותף, תוך התייחסות לסוגיות קיימות בסכסוך ולסוגיות עתידיות, במטרה להביא להסכמות משותפות ולעריכת הסכם גירושין הוגן ואישורו בבית המשפט לענייני משפחה ו/או ברבנות.

ירושות וצוואות

חוק הירושה בישראל קובע את אופן חלוקת העיזבון של המוריש כאשר זה לא הביע את רצונו במסגרת צוואה כתובה ורשמית. החוק מתייחס ליורשים הטבעיים בסדר יורד, החל מבן/בת זוג וילדים, וכלה בבני משפחה נוספים בניהם: הורים, אחים ואחרים.

רבים מאמינים כי עריכת צוואה אינה עניין המיועד לצעירים או מסתמכים על החלוקה הקיימת בחוק מתוך הסכמה לתיעדוף בן/בת הזוג והילדים. העמדה זו שגויה מיסודה ומקרים רבים מעידים על קושי של ממש בהתנהלות וביכולת למימוש העיזבון של המוריש, בשל מגבלות החוק או אף בשל נסיבות חיים משתנות שלא נלקחו בחשבון. מימוש של ירושה ועיזבון עשוי להיות מורכב וממושך בנסיבות שונות לכן ייעוץ וליווי מקצועי ואף ייצוג משפטי במקרה הצורך, יסייע בהתנהלות, בהימנעות מהליכים בירוקרטיים ממושכים.

עריכת צוואה בליווי משפטי מקצועי של עורכת דין משפחה אולגה קוטלינקוב, תבטיח הן את חלוקת העיזבון על פי רצון המוריש, והן מתן מענה לסוגיות אפשריות בעתיד.

עורכת הדין אולגה קוטלניקוב מעמידה לרשות לקוחותיה משרד בוטיק המעניק שירות אישי, ידע וניסיון רב שנים בתחום המשפט, בדגש על דיני משפחה, עריכה וטיפול בחוזים, בהליכים החותרים להסכמות ולשיתוף פעולה ותוך שמירה על האינטרסים של לקוחותיה.

צור קשר

כתובתנו

רחוב שנקר 35, חולון

טלפון

052-5654982

טופס יצירת קשר

"*" אינדוקטור שדות חובה

שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
Open chat
הי. הגעתם למשרד עורכי דין ונוטריון אולגה קוטלניקוב